niedziela, 17 lipca 2016

nadszedł kres mojej osobistej, letniej kanikuły

Miesiąc minął jak z bicza strzelił -
nie wiadomo kiedy, nie wiadomo jak...
każdego roku tak samo,szybko, szybciuteńko. Ale bardzo wypoczęta - wracam jutro do pracy.
 Pracy było huk, lecz jakże odmiennej od codziennego siedzenia za biurkiem. Nie wiem jak to u Was, ale ja bardzo lubię wszelakie prace ogrodowe, dłonie upaprane ziemią - potem ratowanie się cytryną, to zmęczenie po całym dniu ogarniania warzywnika - to moje najpiękniejsze wczasy.
Ale się skończyły, teraz już tylko do pracy, działka z doskoku - mam nadzieję, że pogoda dopisze, bo od wczoraj u nas oberwanie chmury.
Nie wszystko ogrodem się staje, domek to też moje ulubione miejsce:))
na jakieś drobne prace ręczne:))
Szyszki "się robią" na bieżąco Bezcenne resztki - do wykorzystania- ale na razie zdobią glinianą miseczkęw kolejnym dniu, kolejne szyszkinowe poduszki szydełkowe, szaro-biała dla Kasi. Będzie miała niespodziankę:)) , kiedy wróci ze swojej górskiej wyprawy - bo dzisiaj jej położyłam na kanapie - kiedy moja Madziuśka podlewała jej balkonowe pomidory 

a tak z tyłu


Ta kolorowa to oczywiście dla mnie, do kompletu
:))
Romantyczny kącik na co dzień w trochę innej, ale bardzo lubianej podusi


W przydomowym ogródku funkie cudnie zakwitły

i pierwszy kosmos


Jednak teraz rządzi lawenda


do zobaczenia

aniasobota, 9 lipca 2016

rozpoczynam szyszkowe wariacje

Witajcie :))
nie wiem,jak tam Wasza lawenda, ale moja kwitnie w tym roku trochę później.
Nie mogę się jej doczekać i zerwałam jeszcze w pąkach, w związku z tym szyszki chudziutkie mi wyszły:)) Do tego akurat kwiaty tego gatunku są rozciągnięte na łodydze, więc szyszki nie mogą być pękate. Ale za to nie przemarza  mi zimą.  Jestem już tak ucieszona mymi plonami, że planuję kolejne i kolejne nasadzenia. Moje skromne dwa krzaczki sprzed lat rozrosły się pięknie, zrobiłam też sporo rozsad. W tym roku już mam całkiem konkretny łan.To na działce. Natomiast przy domu mam piękną, pełną odmianę, ale coś mi przyjdzie na nią długo czekać, bo dopiero wiążą się pączki.do zobaczenia


Ania.

niedziela, 3 lipca 2016

błogie leniuchowanie

Witajcie :))
Niewiele trafia mi się niedziel, kiedy nic nie muszę. A jak błogi to stan- nie muszę wychwalać:)) bowiem to marzenie niejednej z nas.
Niby nic, kilka godzin, a jakże piękny to dzień.
Po pierwsze łapię oddech po dwutygodniowych upałach- lekkie ochłodzenie i zbawienny deszcz przyniósł ulgę nam wszystkim.
Po drugie, spojrzałam na dom z innej, niespiesznej perspektywy i pomimo odpuszczenia sobie weekendowego pucowania - jest pięknie ;))


Doszłam do wniosku, że takie myślenie przychodzi, kiedy "głowa wolna" - czyli cudowny czas urlopu zadziałał :))
Wypoczywamy wszyscy
Poza tym przed kilku dniami w mojej Rodzinie przyszła na świat Maleńka Dziewczynka, dla której wydziergałam mały komplecikI dzisiaj, choć błogo i beztrosko, stała się rzecz ważna,wyjątkowa i piękna
Pamiętacie może ten stary domek, o którym kiedyś pisałam?
Domek, który Właścicielka koniecznie chciała ochronić przed unicestwieniem, trafił do mnie.
Długo się biłam z myślami (i biję nadal), czy podołam wyzwaniu - bo domek trzeba rozebrać i złożyć ponownie - ale spróbuję. Brzmi niewinnie, ale cała otoczka - to po prostu budowa :O. Na szczęście wspierają mnie bliscy, więc ufam, że dam radę :))
Czyli oficjalnie, od dziś
(magia chwili)

jestem posiadaczką starej chatki i nadziei, że będzie moją cudowną ostoją
na działkowych polach


Serdeczności,
a.